Kontakt

Historia Centrum Tańca Wasilewski-Felska

Od wielu lat z powodzeniem upowszechniamy taniec jako hobby wśród dzieci, młodzież i dorosłych.

Zatańcz z Klasą

Zatańcz z Klasą

Centrum Tańca Wasilewski-Felska jest Szkołą Tańca od 20 lat działającą w Olsztynie. Od wielu lat z powodzeniem upowszechniamy taniec jako hobby wśród dzieci, młodzież i dorosłych. Jesteśmy nowoczesną, profesjonalną szkołą tańca rozwijającą się dla naszych klientów.

Historia Centrum Tańca Wasilewski-Felska

Najważniejszymi priorytetami towarzyszącymi naszej codziennej pracy są wartości takie jak:
• Profesjonalizm - w oferowaniu usług na najwyższym poziomie
• Jakość – w dążeniu do doskonałości zarówno w obsłudze klienta, jak i stwarzaniu przyjaznego środowiska pracy dla naszych pracowników
• Kultura organizacji i zachowania - wymagana od pracowników i wpajana klientom,
• Edukacja – w dziedzinie nabywania umiejętności tanecznych, rozwoju sprawności fizycznej i poczucia własnej wartości, alternatywnego spędzania czasu bez alkoholu i używek, dążenia do celu i pokonywania trudności.

Historia Centrum Tańca Wasilewski-Felska

1993r. - w Olsztynie powstała pierwsza polska Szkoła Tańca, którą założyła mistrzowska para taneczna - Krzysztof Wasilewski i Karolina Felska. W szkole tej zaczął działać Klub Tańca Sportowego Crea Dance. Dzięki solidnej pracy trenerskiej Krzysztofa i Karoliny klub przygotował wiele późniejszych mistrzowskich par tanecznych.
1994r. -w kwietniu otwarto nową siedzibę przy al. Piłsudskiego 54 A. Szkoła otrzymała nazwę Centrum Tańca Crea Dance i rozpoczęła wprowadzanie programu upowszechniania tańca i form towarzyskich opracowany i realizowany według międzynarodowego systemu „Crea Dance”. Oprócz par sportowych swoje miejsce przyjemnego spędzania czasu na kursach tańca znaleźli tu wszyscy mieszkańcy Olsztyna – dzieci, młodzież i dorośli. Aktualnie najmłodszy uczestnik kursów ma 1,5 roku, a wiek najstarszych seniorów przekracza 70 lat.
1995r. - Trenując pary sportowe Krzysztof i Karolina pracowali jednocześnie nad własnym programem autorskim wychowania przez taniec. Program ten pod nazwą Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier, ukończyli w 1995r. i natychmiast zaczęli go wdrażać w szkołach podstawowych na terenie Olsztyna, a następnie w innych miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego.
1996r. - w Centrum Tańca rozpoczęło działalność Biuro Podróży, którego głównym celem była organizacja kolonii letnich i zimowisk dla dzieci objętych program OSTiDM. Od 1999r. Biuro organizuje również obozy młodzieżowe taneczno-językowe oraz wczasy rodzinne z tańcem.
1997r. – ten rok zapisał się w historii Centrum Tańca jako początek organizacji międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego. Pierwszym z nich były Mistrzostwa Europy Zawodowców w tańcach standardowych, które odbyły się w olsztyńskiej hali Urania.
1998r. - Krzysztof z Karoliną powołali do życia Fundację Młodzi Przeciw Uzależnieniom, której głównym celem działalności jest wspieranie działań Centrum Tańca w organizowaniu działań edukacyjnych, wychowawczych, terapeutycznych i profilaktycznych w środowisku dzieci, młodzieży i ich rodzin.
2000r. - w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach zorganizowano pierwszy Międzynarodowy Festiwal Tańca Tropicana Cup. Festiwal ten jest organizowany co roku na wiosnę.
2004r. - Centrum Tańca rozszerzyło wdrażanie programu Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier na kolejne województwa – najpierw powstał Oddział w Warszawie obejmujący swoim zasięgiem stolicę i okoliczne miejscowości, a następnie w Puławach, Lublinie i Radomiu, działające w województwie lubelskim i częściowo mazowieckim.
2005r. – na prośbę proboszcza parafii Św. Franciszka w Kortowie, Centrum Tańca współorganizowało pierwszy Festyn Św. Franciszka z tanecznymi pokazami na placu przed kościołem, gdzie gromadzą się rodziny z dziećmi biorąc udział w licznych konkursach i zabawach. Festyn ten wpisał się już na trwałe w coroczny czerwcowy krajobraz Kortowa. Środki uzyskane z fantów i licytacji przekazywane są na potrzeby parafii Św. Franciszka.
2006r. – w Święto Niepodległości 11 listopada w olsztyńskiej Hali Urania odbył się pierwszy Happening taneczny pod nazwą Olsztyn Tańczy, organizowany przez Centrum Tańca i Fundację przy współpracy z Prezydentem Miasta Olsztyn. Od tej pory mieszkańcy Olsztyna co roku 11 listopada tłumnie gromadzą się w Uranii, by przeżyć wielkie emocje w tym kulturalno-artystycznym wydarzeniu.
2010r. – działalność Oddziału Centrum Tańca w Puławach rozszerzyła się o kursy tańca. Od września tego roku mieszkańcy Puław mogą uczęszczać na kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywają się przy ul. Słowackiego 2.
2013r – przenosimy się do nowego obiektu przy ulicy Obrońców Tobruku 3. Nowe wnętrza, system mobilnych ścian, nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie, klimatyzacja powoduje, że jesteśmy jedną z najbardziej nowoczesnych szkół tańca w Polsce. Od tego roku rozpoczynamy też współpracę z Iwoną Pavlović . Od tego czasu Pani Iwona jest w naszym Teamie prowadząc kursu dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania.
2014r. – Centrum Tańca Wasilewski-Felska obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji organizowany jest bal z udziałem władz województwa i Olsztyna oraz innych znakomitych gości.
2016r. - działalność Oddziału Centrum Tańca w Markach rozszerzyła się o kursy tańca. Od 10 września 2016 roku mieszkańcy Marek i okolic będą mogli uczęszczać na kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywają się przy ulicy Piłsudskiego 119 w Markach.